Blog

Dowiedz się więcej o pracy w Holandii lub Belgii.
praca-w-holandii

Praca na produkcji w Holandii – czy warto?

Pomimo wysokich kosztów życia, Holandia nadal pozostaje popularnym kierunkiem emigracji Polaków. Kraj zaliczany jest do przyjaznych państw, z uwagi na dogodne warunki polityczne oraz społeczne. Najczęściej oferty pracy w Holandii obejmują specjalistów z różnych kategorii, magazynierów, kierowców, ale pożądani są również pracownicy produkcji i pracownicy sezonowi.

Pandemia koronawirusa – jakie branże są bezpieczne?

Najbezpieczniejszą branżą, a czasami nazywaną kluczową w obecnych czasach, jest branża spożywcza. Wytłumaczenie jest proste – bez względu na sytuację gospodarczą ludzie zawsze będą kupować żywność.

Podczas kryzysu, związanego z COVID-19, branża rolno-spożywcza okazała się jedną z najbardziej odpornych gałęzi gospodarki w wielu krajach.

Działalność firm z sektora rolno-spożywczego ma ogromne znaczenie dla wzrostu gospodarczego wszystkich państw. W większości krajów Europy produkcja żywności stanowiła najbardziej stabilny segment sektora wytwórczego, notując wielokrotnie wyższe wzrosty w porównaniu z innymi branżami.

Praca przy produkcji drobiu Holandia – najwyższe standardy i bezpieczeństwo

Branża drobiarska w Królestwie Niderlandów od lat działa bardzo sprawnie. Holandia jest największym eksporterem mięsa drobiowego w handlu wewnątrzunijnym, wyprzedzając Polskę. W ciągu ostatnich lat obserwowany jest ogromny rozwój tego sektora, ponieważ mięso drobiowe stanowi ważny składnik diety Europejczyka. Ta gałąź gospodarki wyróżnia się dynamiką na rynku europejskim, co również obserwowane jest w Holandii. Co roku odnotowywany jest wzrost produkcji, dzięki zwiększaniu hodowli drobiu oraz jaj konsumpcyjnych. Dynamika produkcji jest wprost proporcjonalna do wzrostu popytu na mięso drobiowe. Z prognoz Komisji Europejskiej wynika, że w następnych latach produkcja i spożycie drobiu będzie nadal rosnąć, bez względu na obecną sytuację pandemiczną. Branża drobiarska w Europie jest odpowiednio przygotowana zarówno na wzrost popytu, jak i wypełnianie obowiązujących norm bezpieczeństwa oraz dobrostanu zwierząt. W ramach Unii Europejskiej branże krajowe ściśle ze sobą współpracują, aby zagwarantować wysokie standardy w całym łańcuchu produkcyjnym drobiu. Bez względu na to, jakiego pochodzenia jest mięso drobiowe, kupujący może mieć pewność, że zostało wyprodukowane zgodnie ze wszystkimi normami i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa.

Praca produkcja Holandia – czy to się opłaca?

Warto zestawić oferowane wynagrodzenie z kosztami utrzymania, aby dzięki temu uzyskać informację, czy praca na produkcji w Holandii jest opłacalna. Istotne jest również to, że w Holandii, bez względu na porę roku, pracy nie brakuje. Bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia i zakwaterowania w Holandii oferują biura pośrednictwa pracy i agencje. Przeglądając oferty pracy na rynku holenderskim, można stwierdzić, że pracownicy produkcji w przemyśle drobiarskim są stale poszukiwani. Takie stanowisko najczęściej nie wymaga doświadczenia, a sama praca na produkcji drobiu w Holandii nie jest skomplikowana. Jedyną niedogodnością jest to, że odbywa się ona najczęściej w niskich temperaturach, oscylujących wokół kilku stopni Celsjusza. Praca przy produkcji drobiu może obejmować:

  • pakowanie gotowego produktu,
  • ważenie,
  • sortowanie mięsa,
  • foliowanie,
  • mycie skrzynek,
  • kontrolę jakości,
  • etykietowanie produktów.

Reasumując, praca na produkcji drobiu w Holandii to dobra propozycja zarobkowa. Branża jest stabilna, a to oznacza, że zawsze znajdzie się praca w tym sektorze gospodarki. Przyjazne warunki, panujące w tym kraju, a także przyzwoite zarobki stanowią doskonałe potwierdzenie opłacalności podjęcia decyzji o wyjeździe.