Blog

Dowiedz się więcej o pracy w Holandii lub Belgii.
praca w belgii | PrismaWorx

Praca w Belgii – czy warto korzystać z ofert pośrednictwa pracy?

Dużo osób myśli o tym, by wyjechać do Belgii w celach zarobkowych. Stawki proponowane pracownikom w tym kraju są znacznie wyższe niż te oferowane w Polsce. Nie trzeba być osobą wysoko wykwalifikowaną, aby otrzymywać tam godziwe wynagrodzenie za swoją pracę.

Praca w Belgii – kto powinien ją rozważyć?

Młode osoby, które świetnie znają języki obce zazwyczaj nie mają oporów przed wyjazdem do innego kraju do pracy. Często szukają one pracy samodzielnie, choć nie da się ukryć, że część z nich woli jednak skorzystać z usług agencji pracy cieszącej się dobrą opinią. Może się wydawać, że brak solidnej znajomości języka angielskiego lub francuskiego, flamandzkiego czy niemieckiego jest czymś, co bardzo przeszkadza w znalezieniu pracy i jej wykonywaniu na terenie Belgii. Jednak prawdą jest, że dzięki wsparciu agencji pracy również pracownicy nieznający tych języków dobrze sobie radzą.

Oczywiście, gdy chce się znaleźć pracę na wysokim stanowisku, niezbędne są ściśle określone kwalifikacje, w tym znajomość języków obcych na odpowiednim poziomie. Warto zaznaczyć, że praca w Belgii organizowana przez agencję pośrednictwa pracy dotyczy różnych obszarów i branży. Mimo że większość ofert dotyczy pracy fizycznej lub niewymagającej specjalnych umiejętności, to część propozycji kierowana jest do pracowników logistyki, programistów, grafików i naukowców oraz specjalistów z branży medycznej.

Dla osób niewładających wcześniej wymienionymi językami obcymi znajdzie się praca w Belgii w takich obszarach jak budownictwo, produkcja, branża porządkowa i gastronomia. Stolarz, cieśla, murarz i budowlaniec powinni wykazać się znajomością swojego fachu, choć nie jest to obligatoryjne. Również pracownicy niewykwalifikowani mogą starać się o pracę wymagającą przyuczenia lub wykonywania prostych czynności. Jednak ich szanse na zdobycie takiej pracy są większe, jeśli skorzystają oni z pomocy agencji. Belgia oferty pracy to sporo możliwości zarówno dla osób dobrze wykształconych, jak i dla tych, którzy zmieniają branżę lub chcą zdobyć doświadczenie zawodowe.

Dlaczego korzystanie z agencji pośrednictwa pracy jest popularne?

Wyjazd do kraju takiego jak Belgia może być nieco kłopotliwy dla osób, które jeszcze nie pracowały zagranicą lub obawiają się o uczciwe warunki zatrudnienia. Agencje, które zajmują się rekrutacją międzynarodową za cel stawiają sobie zdobycie i utrzymanie dobrej opinii o swojej działalności. Dlatego standardy ich funkcjonowania są na ogół wysokie, co wpływa na zadowolenie pracowników oraz rozwój firm, w których pracują. Praca w Belgii znaleziona przez agencję pośrednictwa pracy może być naprawdę satysfakcjonująca.

Jasne zasady współpracy, precyzyjnie określone stawki, zakwaterowanie w przyzwoitych warunkach – te kwestie są niezmiernie ważne. Zanim podejmie się decyzję o ubieganie się o posadę, warto sprawdzić, czy Belgia oferty pracy oferowane przez konkretną agencję pracy są wiarygodne. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy firma działa legalnie – wystarczy upewnić się, że jest ona zarejestrowana. Listę zarejestrowanych agencji można bez trudu znaleźć w KRAZ – Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z najbardziej znanymi agencjami, choć również niektóre mniejsze firny tego typu cieszą się pozytywnymi opiniami.

O czym trzeba jeszcze pamiętać, aby praca Belgia wiązała się z satysfakcją z zarobionych pieniędzy oraz z warunków jej wykonywania? Wiarygodne agencje nie pobierają opłat za samą rejestrację. Pieniądze, które im się należą, zostają ściągnięte dopiero z wynagrodzenia pracownika albo bezpośrednio od pracodawcy. Co istotne, życie w Belgii jest stosunkowo drogie, więc uczciwe agencje pośrednictwa pracy proponują transport do miejsca pracy.

Przed ostateczną decyzją o pracy w Belgii trzeba koniecznie szczegółowo dopytać się też o warunki zakwaterowania. Praca Belgia może być świetnym pomysłem na zarobek, ale trzeba być czujnym, decydując się na współpracę z mniej znanymi agencjami pośrednictwa pracy.